פעילויות קהילתיות בחגי ומועדי ישראל – כולם מוזמנים

התפילות, סעודות החג, ההרצאות והפעילות לילדים - הופכים כל חג בצ'רנוביץ לחוויה מיוחדת בהשתתפותם של מאות מחברי הקהילה היהודית ותיירים

חגי ישראל ומועדיו, מקבלים מקום מיוחד של כבוד בקהילה היהודית של צ'רנוביץ העושה ככל יכולתה להנגיש את מצוות החג לחברי הקהילה יהודית בעיר ולהעניק להם חוויה יהודית רוחנית שתלווה אותם במהלך כל השנה.

תפילות חגיגיות מלאות שמחה ותעצומות נפש, סעודות חג המוניות עם מיטב מאכלי החג ובאיכות גבוהה במיוחד, הרצאות ושיעורי תורה לקראת ובמהלך החג המעניקים למאורע משמעות רוחנית עמוקה, פעילויות נלוות לילדים ובני נוער בהתאמה לגילם, ועוד רבות - הופכים את החגים בעיר צ'רנוביץ לפופולריים ורבי משתתפים.

כל חג מתאפיין, כמובן, גם במנהגים והמצוות המיוחדות שלו. התפילות המעצימות בימים הנוראים; השמחה והריקודים בסוכות ושמחת תורה; ההדלקות המרכזיות בחנוכה; קריאות המגילה, משלוחי מנות והסעודות 'עד דלא ידע' בפורים; המצות וליל-הסדר בפסח; מאכלי החלב וקריאת 'עשרת הדיברות' בשבועות; הצפייה לגאולה והלכות בית המקדש בשלושת השבועות; 'הסליחות' וההכנות לשנה החדשה באלול; ועוד ימי זיכרון, מאורעות חסידיים ואירועים רבים ומגוונים במהלך השנה.